Pytania i odpowiedzi

Jak działa woskowijka ? 

Woskowijka funkcjonalnie działa podobnie do folii aluminiowej - tzn. aby coś zapakować w woskowijką należy owinąć produkt  odpowiedniego rozmiaru woskowijką, ścisnąć i/lub przytrzymać przez kilka sekund do momentu aż woskowijka uzyska i utrzyma żądany kształt.

Pod wpływem nacisku i ciepła rąk ludzkich woskowijka staje się elastyczna i lekko klejąca idealnie przywierając do produktu lub naczynia. Po odłożeniu zawiniętego produktu, w temperaturze pokojowej lub niższej (np. w lodówce), przybiera ono znowu stałą sztywniejsza formę, tworząc opakowanie. Po użyciu rozprostowujemy woskowijkę ,przemywamy jeśli trzeba i możemy ją użyć ponownie.

 

Jak dbać o woskowijki ?

Po użyciu, w miarę potrzeby woskowijki możemy przemyć pod bieżącą wodą - zimną lub letnią. Można użyć również gąbki z płynem do naczyń(należy unikać intensywnego szorowania szorstką stroną gąbki). Ważne aby po myciu zostawić woskowijkę do całkowitego wyschnięcia (np. przewieszając na suszarce do naczyń). Pamiętajmy, że woskowijki mają naturalne właściwości antybakteryjne, co chroni je przed rozwojem bakterii. Jeśli ubrudzimy je jedynie okruszkami wystarczy przetracie na sucho, jeśli to coś brudzącego lub tłustego - trzeba woskowijkę umyć.

 

Jaką mają żywotność ? 

Odpowiednio pielęgnowana woskowijka powinna wytrzymać od 6 do 12 miesięcy. Mamy jednak kilku klientów, którzy nasze woskowijki używali ponad 2 lata!

 

Do czego stosować, a do czego nie ? 

Woskowijki idealnie nadają się do chleba, kanapek, serów, warzyw, owoców, ziół lub/oraz jedzenia w naczyniach typu miska, kubek. Można też nimi przykrywać zakwasy, ciasta, kremy, itp. 

Nie rekomendujemy używania woskowijek do surowego mięsa.

 

Jak można zregenerować woskowijkę ?

Kiedy widzimy i czujemy że woskowijka “nie trzyma” czyli jest już wiotka i nie da się jej modelować, oznacza to że w procesach mycia i użytkowania wypłukała się już znaczna część wosku. Możemy wtedy wosk ten uzupełnić poprzez wtopienie go w nasza woskowijkę.

  1. Kładziemy woskowijkę na papierze do pieczenia umieszczonym na płaskiej blaszce z piekarnika
  2. Skruszamy lub rozkładamy nieco czystego wosku pszczelego (ze starej świeczki, od znajomego pszczelarza lub ze sklepu pszczelarskiego). ok 10 g dla rozmiaru M. Ważne aby wosk był rozłożony równomiernie w małych kawałkach
  3. Wkładamy całość do piekarnika na 120 st C na ok 2-4 min (do momentu aż cały wosk się nie roztopi i wchłonie.
  4. Wyciągamy blachę z piekarnika i ściągamy woskowijkę z papieru (ważne aby było to szybko, zanim wosk stężeje) trzymając za dwa rogi.
  5. Czekamy ok 30 sek aż woskowijka przestygnie i gotowe!
  6. Po takiej regeneracji woskowijka powinna służyć kolejne 2-3 m-ce

 

Czy woskowijki można ciąć nożyczkami ?

Tak, można je ciąć na dowolne kawałki

 

Gdzie produkowane są Woskowijki Malu ?

Nasze woskowijki produkujemy w małym zakładzie w Krakowie. Cały proces wraz z drukiem materiału odbywa się w Polsce a składniki jakich używamy są od polskich producentów. Jednym z podstawowych założeń przy tworzeniu naszej firmy było to aby produkt dało się stworzyć lokalnie i ze składników najwyższej jakości. 

Staramy się zwracać uwagę klientom i naszym partnerom biznesowym fakt produkcji w 100% w polsce, w dobie zalewu kiepskimi jakościowo kopiami np. z Chin.  Zawsze pytajcie lub sprawdzajcie skąd pochodzi produkt.

 

Dlaczego tyle kosztują ?

Woskowijki wytwarzamy ręcznie w Polsce z najlepszych jakościowo, certyfikowanych surowców. Stworzona przez nas receptura i proces produkcji zajął nam kilka miesięcy a produkt przeszedł pozytywnie serię badań w profesjonalnym labolatorium. Nasza firma płaci podatki, zatrudnia legalnie pracowników w oparciu o umowę o pracę i pokrywa wszystkie inne koszty związane z produkcją. Nie należy tego porównywać z kosztem wytworzenia domowych woskowijek (czyt. kosztem samych surowców).  Wszystkie te elementy wpływają na koszt produktu końcowego. 

Aby lepiej uzmysłowić kosztową stronę ideii woskoijek należałoby policzyć ile w ciągu roku (bo taką żywotność mają woskowijki) zużylibyśmy innych opakowań jednorazowych. 

 

Czy produkt posiada jakieś badania/certyfikaty ?  

Tak, produkt ten spełnia wszystkie normy dotyczące produktów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz przeszedł pozytywnie serię badań dotyczących w/w kwestii w cenionym laboratorium TUV Rheinland w Polsce.

 

Czy można odebrać produkt osobiście ? 

Niestety nie posiadamy własnego punktu sprzedaży a jedyną możliwością bezpośredniego odbioru jest spotkanie nas na targach - ekologicznych, wzorniczych lub rękodzieła - na których staramy się pojawiać regularnie(głównie Kraków i Warszawa)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl