O woskowijkach

Razem pozbędziemy się plastiku z naszego życia, stosując ekologiczne wielorazowe opakowania!

Czym są Woskowijki i jak ich używać?

Woskowijki by Malu to naturalne opakowania do żywności mające zastąpić folię spożywczą, aluminiową lub jednorazowe pojemniki plastikowe. Jest to rodzaj bawełnianej szmatki nasączonej specjalną mieszaniną na bazie wosku pszczelego, w którą można owijać żywność aby ją przechować lub transportować. Są w 100% naturalne, wielokrotnego użytku oraz posiadają właściwości antybakteryjne, które skutkują dłuższą świeżością przechowywanego jedzenia. Woskowijki idealnie nadają się do przechowywania chleba, kanapek, warzyw, owoców, serów, przekąsek, do przykrycia miseczki lub kubeczka. Nie zaleca się używania ich do surowego mięsa Po prostu nałóż ją na naczynie lub przedmiot, dociśnij dłońmi i odczekaj kilka sekund. Pod wpływem ciepła rąk i nacisku przybierze kształt przedmiotu i zlepi się opakowując wybraną rzecz.

Skład

Organiczna bawełna z certyfikatem* – najwyższy standard w branży tekstylnej, oczyszczony wosk pszczeli, żywica sosnowa i olejek jojoba. Dzięki naturalnym właściwościom wosku i żywicy woskowijki przedłużają świeżość produktów i działają antybakteryjnie. Woskowijka by Malu posiada badania przeprowadzone przez profesjonalną firmę certyfikującą, dopuszczające produkt do kontaktu z żywnością. * Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas.

Jak dbać o woskowijki?

Po każdym użyciu, w razie potrzeby, woskowijkę można umyć w zimnej lub letniej wodzie, ewentualnie z dodatkiem naturalnego mydła. Następnie wysuszyć, złożyć i schować do następnego użycia. Unikać prania, mycia w gorącej wodzie, owijania gorących potraw oraz innych źródeł ciepła mogących rozpuścić wosk. Woskowijki by Malu potrafią wytrzymać nawet klika miesięcy w zależności od intensywności używania. W razie potrzeby można je „regenerować” prasując miedzy dwoma arkuszami papieru do pieczenia.

Zastosowanie

Mała (18×20 cm)
Owiń kawałek ogórka, pół cytryny, cebule, kanapkę lub mały słoik

Średnia (25×26 cm)
Owiń kawałek sera, kanapkę, zioła, warzywo lub pół dużego jabłka. Idealnie nadaje się do przykrywania średniej miseczki lub przekąsek na wycieczkę/do szkoły

Duża (35×37 cm)
Przykryj nią dużą miskę z sałatka owiń pół chleba lub zapakuj sporą kanapkę.

Extra Duża (37×54 cm)
Bardzo dobrze sprawdza się do owijania dużego chleba, bagietki lub dużego pęczka ziół.

O nas

Jesteśmy młodym małżeństwem mieszkającym w Krakowie, a jednocześnie rodzinną firmą, która postanowiła poszukać rozwiązań realizujących własne potrzeby i podzielić się tym z resztą świata. Naszą pasją są podróże, poznawanie ludzkich historii, dobre jedzenie i ręcznie robione przedmioty.

Jako manufaktura Malu stworzyliśmy do tej pory dwie marki z których jesteśmy dumni: Woskowijki by Malu i Malu Granola. Od pomysłu po realizację, wszystko tworzymy sami, dbając o to aby docierały do Was produkty fajne i najwyższej jakości.

Pomysł na Woskowijki zrodził się z przekonania, że musi istnieć jakiś sposób na wyeliminowanie choćby części plastiku z naszego życia. Podróże po świecie, o których możecie więcej przeczytać tutaj: www.przygodkilka.pl, uświadomiły nam że nasza planeta zalewana jest codziennie przez tony śmieci, z czego znaczną część stanowi plastik. Najwięcej w naszym przypadku generowała żywność.

Prowadząc własny dom, często spotykaliśmy się z koniecznością zapakowania jakiegoś jedzenia, przechowania na później lub zabrania do pracy/na wycieczkę. Najczęściej służyła nam do tego folia aluminiowa, spożywcza lub plastikowe pojemniki. Generowało to niepotrzebne śmieci, gdyż opakowania takie są z reguły jednokrotnego użytku. Dodatkowo żywność przechowywana w plastiku miała tendencje do szybszego psucia się lub pleśnienia.

Odpowiedzią na to był pomysł wykorzystania naturalnych materiałów i stworzenie opakowania wielokrotnego użytku, który spełniałby te same funkcje a nawet zyskał kolejne. Inspiracją były podobne produkty, które zobaczyliśmy m.in. w Australii i Stanach Zjednoczonych.

Po miesiącach prób i testów stworzyliśmy nasze Woskowijki, czyli organiczną bawełnę o pięknych wzorach, nasączoną mieszaniną naturalnego wosku pszczelego, żywicy sosnowej i olejku jojoba. Są one wielokrotnego użytku, przybierają formę zwijanych w nie przedmiotów i mają właściwości antybakteryjne przedłużając świeżość żywności.

Mamy nadzieję że tak jak nasi znajomi i rodzina oraz wszyscy inni już używający Woskowijek by Malu, będziecie zadowoleni z ich korzystania. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Nagrody i wyróżnienia

Nasze produkty mogą poszczycić się prestiżowymi wyróżnieniami przyznanymi m.in. przez Łódź Design Festiwal, Instytut Wzornictwa Przemysłowego czy Wyższą Szkołę im. Leona Koźmińskiego

Zobacz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl